2022 <

UEFA European Cup Matches 2022/2023

Last update:

This page lists the matches of European club football in the season 2022/2023. These match results are input for the calculation of coefficients and rankings (menu at top of the page). See the database for an overview of all matches of European Cup football, or search in all matches since 1955.

CHAMPIONS LEAGUE
Preliminary Round
Levadia Tallinn Est Vikingur Reykjavik Isl 1-6
La Fiorita Sma Inter Club d'Escaldes And 1-2
 
Inter Club d'Escaldes And Vikingur Reykjavik Isl 0-1
 
1st Qualifying Round
Pyunik Yerevan Arm CFR Cluj Rom 0-0 2-2
Penalty shootout: CFR Cluj - Pyunik Yerevan 3 - 4
NK Maribor Slo Shakhtior Saligorsk Bls 0-0 2-0
Ludogorets Razgrad Bul Sutjeska Niksic Mon 2-0 1-0
F91 Dudelange Lux KF Tirana Alb 1-0 2-1
Tobol Kustanai Kaz Ferencváros Hun 0-0 1-5
 
Malmö FF Swe Vikingur Reykjavik Isl 3-2 3-3
FC Ballkani Kos Zalgiris Vilnius Lit 1-1 0-1
HJK Helsinki Fin RFS Riga Lat 1-0 1-2
Penalty shootout: RFS Riga - HJK Helsinki 4 - 5
Bodø/Glimt Nor KI Klaksvik Far 3-0 1-3
The New Saints Wal Linfield Belfast Nir 1-0 0-2
 
Shamrock Rovers Irl Hibernians FC Mlt 3-0 0-0
Lech Poznan Pol Qarabag FK Azb 1-0 1-5
FK Shkupi Mac Lincoln Red Imps Gib 3-0 0-2
Zrinjski Mostar Bos Sheriff Tiraspol Mol 0-0 0-1
Slovan Bratislava Svk Dinamo Batumi Geo 0-0 2-1
 
2nd Qualifying Round
Ferencváros Hun Slovan Bratislava Svk 1-2 4-1
Dinamo Zagreb Cro FK Shkupi Mac 2-2 1-0
Qarabag FK Azb FC Zürich Sui 3-2 2-2
 
HJK Helsinki Fin Viktoria Plzen Cze 1-2 0-5
Linfield Belfast Nir Bodø/Glimt Nor 1-0 0-8
Zalgiris Vilnius Lit Malmö FF Swe 1-0 2-0
 
Ludogorets Razgrad Bul Shamrock Rovers Irl 3-0 1-2
NK Maribor Slo Sheriff Tiraspol Mol 0-0 0-1
Maccabi Haifa Isr Olympiakos Piraeus Gre 1-1 4-0
Pyunik Yerevan Arm F91 Dudelange Lux 0-1 4-1
 
FC Midtjylland Den AEK Larnaca Cyp 1-1 1-1
Penalty shootout: AEK Larnaca - FC Midtjylland 3 - 4
Dinamo Kyiv Ukr Fenerbahçe Tur 0-0 2-1
 
3rd Qualifying Round
Maccabi Haifa Isr Apollon Limassol Cyp 4-0 0-2
Qarabag FK Azb Ferencváros Hun 1-1 3-1
Ludogorets Razgrad Bul Dinamo Zagreb Cro 1-2 2-4
 
Sheriff Tiraspol Mol Viktoria Plzen Cze 1-2 1-2
Bodø/Glimt Nor Zalgiris Vilnius Lit 5-0 1-1
Red Star Belgrade Srb Pyunik Yerevan Arm 5-0 2-0
 
AS Monaco Fra PSV Eindhoven Ned 1-1 2-3
Dinamo Kyiv Ukr Sturm Graz Aut 1-0 2-1
Union Saint-Gilloise Bel Glasgow Rangers Sco 2-0 0-3
Benfica Por FC Midtjylland Den 4-1 3-1
 
4th Qualifying or Play-off Round
Qarabag FK Azb Viktoria Plzen Cze 0-0 1-2
Bodø/Glimt Nor Dinamo Zagreb Cro 1-0 1-4
Maccabi Haifa Isr Red Star Belgrade Srb 3-2 2-2
FC København Den Trabzonspor Tur 2-1 0-0
 
Dinamo Kyiv Ukr Benfica Por 0-2 0-3
Glasgow Rangers Sco PSV Eindhoven Ned 2-2 1-0
 
Group Stage
Ajax Ned Glasgow Rangers Sco 4-0
Napoli Ita Liverpool Eng 4-1
Glasgow Rangers Sco Napoli Ita 0-3
Liverpool Eng Ajax Ned 2-1
Liverpool Eng Glasgow Rangers Sco
Ajax Ned Napoli Ita
 
Atlético Madrid Esp FC Porto Por 2-1
Club Brugge Bel Bayer Leverkusen Ger 1-0
FC Porto Por Club Brugge Bel 0-4
Bayer Leverkusen Ger Atlético Madrid Esp 2-0
FC Porto Por Bayer Leverkusen Ger
Club Brugge Bel Atlético Madrid Esp
 
FC Barcelona Esp Viktoria Plzen Cze 5-1
Internazionale Ita Bayern München Ger 0-2
Viktoria Plzen Cze Internazionale Ita 0-2
Bayern München Ger FC Barcelona Esp 2-0
Bayern München Ger Viktoria Plzen Cze
Internazionale Ita FC Barcelona Esp
 
Eintracht Frankfurt Ger Sporting CP Lisbon Por 0-3
Tottenham Hotspur Eng Olympique Marseille Fra 2-0
Sporting CP Lisbon Por Tottenham Hotspur Eng 2-0
Olympique Marseille Fra Eintracht Frankfurt Ger 0-1
Olympique Marseille Fra Sporting CP Lisbon Por
Eintracht Frankfurt Ger Tottenham Hotspur Eng
 
Dinamo Zagreb Cro Chelsea Eng 1-0
FC Salzburg Aut AC Milan Ita 1-1
Chelsea Eng FC Salzburg Aut 1-1
AC Milan Ita Dinamo Zagreb Cro 3-1
Chelsea Eng AC Milan Ita
FC Salzburg Aut Dinamo Zagreb Cro
 
Celtic Sco Real Madrid Esp 0-3
RB Leipzig Ger Shakhtar Donetsk Ukr 1-4
Real Madrid Esp RB Leipzig Ger 2-0
Shakhtar Donetsk Ukr Celtic Sco 1-1
Real Madrid Esp Shakhtar Donetsk Ukr
RB Leipzig Ger Celtic Sco
 
Borussia Dortmund Ger FC København Den 3-0
Sevilla Esp Manchester City Eng 0-4
FC København Den Sevilla Esp 0-0
Manchester City Eng Borussia Dortmund Ger 2-1
Manchester City Eng FC København Den
Sevilla Esp Borussia Dortmund Ger
 
Paris Saint-Germain Fra Juventus Ita 2-1
Benfica Por Maccabi Haifa Isr 2-0
Juventus Ita Benfica Por 1-2
Maccabi Haifa Isr Paris Saint-Germain Fra 1-3
Juventus Ita Maccabi Haifa Isr
Benfica Por Paris Saint-Germain Fra

EUROPA LEAGUE
3rd Qualifying Round
AEK Larnaca Cyp Partizan Belgrade Srb 2-1 2-2
Fenerbahçe Tur 1.FC Slovácko Cze 3-0 1-1
 
Malmö FF Swe F91 Dudelange Lux 3-0 2-2
Shamrock Rovers Irl FK Shkupi Mac 3-1 2-1
Linfield Belfast Nir FC Zürich Sui 0-2 0-3
Olympiakos Piraeus Gre Slovan Bratislava Svk 1-1 2-2
Penalty shootout: Slovan Bratislava - Olympiakos Piraeus 3 - 4
NK Maribor Slo HJK Helsinki Fin 0-2 0-1
 
4th Qualifying or Play-off Round
SC Dnipro-1 Ukr AEK Larnaca Cyp 1-2 0-3
AA Gent Bel Omonia Nicosia Cyp 0-2 0-2
Austria Wien Aut Fenerbahçe Tur 0-2 1-4
 
FC Zürich Sui Hearts FC Sco 2-1 1-0
HJK Helsinki Fin Silkeborg IF Den 1-0 1-1
Malmö FF Swe Sivasspor Tur 3-1 2-0
 
Ferencváros Hun Shamrock Rovers Irl 4-0 0-1
Apollon Limassol Cyp Olympiakos Piraeus Gre 1-1 1-1
Penalty shootout: Olympiakos Piraeus - Apollon Limassol 3 - 1
 
Pyunik Yerevan Arm Sheriff Tiraspol Mol 0-0 0-0
Penalty shootout: Sheriff Tiraspol - Pyunik Yerevan 3 - 2
Ludogorets Razgrad Bul Zalgiris Vilnius Lit 1-0 3-3
 
Group Stage
FC Zürich Sui Arsenal Eng 1-2
PSV Eindhoven Ned Bodø/Glimt Nor 1-1
Arsenal Eng PSV Eindhoven Ned
Bodø/Glimt Nor FC Zürich Sui 2-1
Arsenal Eng Bodø/Glimt Nor
FC Zürich Sui PSV Eindhoven Ned
 
AEK Larnaca Cyp Stade Rennais Fra 1-2
Fenerbahçe Tur Dinamo Kyiv Ukr 2-1
Stade Rennais Fra Fenerbahçe Tur 2-2
Dinamo Kyiv Ukr AEK Larnaca Cyp 0-1
Stade Rennais Fra Dinamo Kyiv Ukr
Fenerbahçe Tur AEK Larnaca Cyp
 
Ludogorets Razgrad Bul AS Roma Ita 2-1
HJK Helsinki Fin Real Betis Esp 0-2
AS Roma Ita HJK Helsinki Fin 3-0
Real Betis Esp Ludogorets Razgrad Bul 3-2
AS Roma Ita Real Betis Esp
HJK Helsinki Fin Ludogorets Razgrad Bul
 
Malmö FF Swe Sporting Braga Por 0-2
Union Berlin Ger Union Saint-Gilloise Bel 0-1
Sporting Braga Por Union Berlin Ger 1-0
Union Saint-Gilloise Bel Malmö FF Swe 3-2
Sporting Braga Por Union Saint-Gilloise Bel
Malmö FF Swe Union Berlin Ger
 
Manchester United Eng Real Sociedad Esp 0-1
Omonia Nicosia Cyp Sheriff Tiraspol Mol 0-3
Real Sociedad Esp Omonia Nicosia Cyp 2-1
Sheriff Tiraspol Mol Manchester United Eng 0-2
Sheriff Tiraspol Mol Real Sociedad Esp
Omonia Nicosia Cyp Manchester United Eng
 
Lazio Ita Feyenoord Ned 4-2
Sturm Graz Aut FC Midtjylland Den 1-0
Feyenoord Ned Sturm Graz Aut 6-0
FC Midtjylland Den Lazio Ita 5-1
FC Midtjylland Den Feyenoord Ned
Sturm Graz Aut Lazio Ita
 
SC Freiburg Ger Qarabag FK Azb 2-1
FC Nantes Fra Olympiakos Piraeus Gre 2-1
Qarabag FK Azb FC Nantes Fra 3-0
Olympiakos Piraeus Gre SC Freiburg Ger 0-3
Olympiakos Piraeus Gre Qarabag FK Azb
SC Freiburg Ger FC Nantes Fra
 
Red Star Belgrade Srb AS Monaco Fra 0-1
Ferencváros Hun Trabzonspor Tur 3-2
AS Monaco Fra Ferencváros Hun 0-1
Trabzonspor Tur Red Star Belgrade Srb 2-1
AS Monaco Fra Trabzonspor Tur
Red Star Belgrade Srb Ferencváros Hun

EUROPA CONFERENCE LEAGUE
1st Qualifying Round
Alashkert FC Arm Hamrun Spartans Mlt 1-0 1-4
Lechia Gdansk Pol Akademija Pandev Mac 4-1 2-1
Inter Turku Fin FC Drita Kos 1-0 0-3
Dinamo Tbilisi Geo Paide Linnameeskond Est 2-3 2-1
Penalty shootout: Paide Linnameeskond - Dinamo Tbilisi 6 - 5
FK Panevezys Lit Milsami Orhei Mol 0-0 0-2
 
KF Laçi Alb Iskra Danilovgrad Mon 0-0 1-0
SC Gjilani Kos FK Liepaja Lat 1-0 1-3
Sfântul Gheorghe Mol Mura Murska Sobota Slo 1-2 1-2
KuPS Kuopio Fin Dila Gori Geo 2-0 0-0
MFK Ruzomberok Svk Kauno Zalgiris Lit 2-0 0-0
 
Buducnost Podgorica Mon KF Llapi Kos 2-0 2-2
Gzira United Mlt Atlètic Club d'Escaldes And 1-1 1-0
FK Borac Banja Luka Bos B36 Torshavn Far 2-0 1-3
Penalty shootout: B36 Torshavn - FK Borac Banja Luka 4 - 3
Olimpija Ljubljana Slo Differdange 03 Lux 1-1 2-1
St Joseph's FC Gib Larne FC Nir 0-0 1-0
 
UE Santa Coloma And Breidablik Isl 0-1 1-4
DAC Dunajska Streda Svk Cliftonville Nir 2-1 3-0
Víkingur Far Europa FC Gib 1-0 2-1
Bala Town Wal Sligo Rovers Irl 1-2 1-0
Penalty shootout: Sligo Rovers - Bala Town 4 - 3
CS Fola Esch Lux Tre Fiori Sma 0-1 1-3
 
Dinamo Minsk Bls Decic Tuzi Mon 1-1 2-1
Tre Penne Sma Tuzla City Bos 0-2 0-6
Saburtalo Tbilisi Geo Partizani Tirana Alb 0-1 1-0
Penalty shootout: Partizani Tirana - Saburtalo Tbilisi 4 - 5
Shkendija Tetovo Mac Ararat Yerevan Arm 2-0 2-2
Floriana Mlt Petrocub Hîncesti Mol 0-0 0-1
 
Pogon Szczecin Pol KR Reykjavik Isl 4-1 0-1
HB Torshavn Far Newtown Wal 1-0 1-2
Penalty shootout: Newtown - HB Torshavn 4 - 2
FCB Magpies Gib Crusaders Belfast Nir 2-1 1-3
Flora Tallinn Est SJK Seinäjoki Fin 1-0 2-4
Derry City Irl Riga FC Lat 0-2 0-2
 
2nd Qualifying Round
Gzira United Mlt Radnicki Nis Srb 2-2 3-3
Penalty shootout: Radnicki Nis - Gzira United 1 - 3
Aris Thessaloniki Gre FC Gomel Bls 5-1 2-1
Botev Plovdiv Bul APOEL Nicosia Cyp 0-0 0-2
FC Fehérvár Hun Gabala FK Azb 4-1 1-2
Istanbul Basaksehir Tur Maccabi Netanya Isr 1-1 1-0
 
Aris Limassol Cyp Neftchi Baku Azb 2-0 0-3
Velez Mostar Bos Hamrun Spartans Mlt 0-1 0-1
Saburtalo Tbilisi Geo FCSB Rom 1-0 2-4
Makedonija GjP Mac CSKA Sofia Bul 0-0 0-4
Hapoel Beer-Sheva Isr Dinamo Minsk Bls 2-1 1-0
 
Zira FK Azb Maccabi Tel-Aviv Isr 0-3 0-0
Vllaznia Shkodër Alb Universitatea Craiova Rom 1-1 0-3
Ararat-Armenia Arm Paide Linnameeskond Est 0-0 0-0
Penalty shootout: Paide Linnameeskond - Ararat-Armenia 5 - 3
Kairat Almaty Kaz Kisvárda FC Hun 0-1 0-1
BATE Borisov Bls Konyaspor Tur 0-3 0-2
 
Sepsi OSK Rom Olimpija Ljubljana Slo 3-1 0-2
Penalty shootout: Olimpija Ljubljana - Sepsi OSK 2 - 4
FK Kyzylzhar Kaz NK Osijek Cro 1-2 2-0
FK Liepaja Lat Young Boys Sui 0-1 0-3
Rapid Wien Aut Lechia Gdansk Pol 0-0 2-1
SJK Seinäjoki Fin Lillestrøm SK Nor 0-1 2-5
 
Breidablik Isl Buducnost Podgorica Mon 2-0 1-2
St. Patrick's Athletic Irl Mura Murska Sobota Slo 1-1 0-0
Penalty shootout: Mura Murska Sobota - St. Patrick's Athletic 5 - 6
St Joseph's FC Gib Slavia Praha Cze 0-4 0-7
Spartak Trnava Svk Newtown Wal 4-1 2-1
Suduva Marijampole Lit Viborg FF Den 0-1 0-1
 
Víkingur Far DAC Dunajska Streda Svk 0-2 0-2
Pogon Szczecin Pol Brøndby IF Den 1-1 0-4
AZ Alkmaar Ned Tuzla City Bos 1-0 4-0
Motherwell Sco Sligo Rovers Irl 0-1 0-2
Molde FK Nor IF Elfsborg Swe 4-1 2-1
 
NK Koper Slo FC Vaduz Lie 0-1 1-1
B36 Torshavn Far Tre Fiori Sma 1-0 0-0
MFK Ruzomberok Svk Riga FC Lat 0-3 1-2
FC Basel Sui Crusaders Belfast Nir 2-0 1-1
Royal Antwerp Bel FC Drita Kos 0-0 2-0
 
Petrocub Hîncesti Mol KF Laçi Alb 0-0 4-1
Racing Union Luxembourg Lux Cukaricki Belgrade Srb 1-4 0-4
Levski Sofia Bul PAOK Thessaloniki Gre 2-0 1-1
Vitória Guimarães Por Puskás Akadémia Hun 3-0 0-0
NK Rijeka Cro Djurgårdens IF Swe 1-2 0-2
 
Vorskla Poltava Ukr AIK Stockholm Swe 3-2 0-2
Valmieras FK Lat Shkendija Tetovo Mac 1-2 1-3
Raków Czestochowa Pol FK Astana Kaz 5-0 1-0
KuPS Kuopio Fin Milsami Orhei Mol 2-2 4-1
Sparta Praha Cze Viking Stavanger Nor 0-0 1-2
 
La Fiorita Sma FC Ballkani Kos 0-4 0-6
Vikingur Reykjavik Isl The New Saints Wal 2-0 0-0
Sutjeska Niksic Mon KI Klaksvik Far 0-0 0-1
 
Hibernians FC Mlt Levadia Tallinn Est 3-2 1-1
KF Tirana Alb Zrinjski Mostar Bos 0-1 2-3
Lech Poznan Pol Dinamo Batumi Geo 5-0 1-1
 
CFR Cluj Rom Inter Club d'Escaldes And 3-0 1-1
Tobol Kustanai Kaz Lincoln Red Imps Gib 2-0 1-0
 
3rd Qualifying Round
Spartak Trnava Svk Raków Czestochowa Pol 0-2 0-1
AIK Stockholm Swe Shkendija Tetovo Mac 1-1 1-1
Penalty shootout: Shkendija Tetovo - AIK Stockholm 2 - 3
Viking Stavanger Nor Sligo Rovers Irl 5-1 0-1
Breidablik Isl Istanbul Basaksehir Tur 1-3 0-3
 
KuPS Kuopio Fin Young Boys Sui 0-2 0-3
Paide Linnameeskond Est Anderlecht Bel 0-2 0-3
Viborg FF Den B36 Torshavn Far 3-0 2-1
Hajduk Split Cro Vitória Guimarães Por 3-1 0-1
 
Brøndby IF Den FC Basel Sui 1-0 1-2
Penalty shootout: FC Basel - Brøndby IF 3 - 1
Lillestrøm SK Nor Royal Antwerp Bel 1-3 0-2
CSKA Sofia Bul St. Patrick's Athletic Irl 0-1 2-0
Dundee United Sco AZ Alkmaar Ned 1-0 0-7
 
APOEL Nicosia Cyp FK Kyzylzhar Kaz 1-0 0-0
DAC Dunajska Streda Svk FCSB Rom 0-1 0-1
Riga FC Lat Gil Vicente Por 1-1 0-4
Wolfsberger AC Aut Gzira United Mlt 0-0 4-0
Maccabi Tel-Aviv Isr Aris Thessaloniki Gre 2-0 1-2
 
Molde FK Nor Kisvárda FC Hun 3-0 1-2
Neftchi Baku Azb Rapid Wien Aut 2-1 0-2
FC Lugano Sui Hapoel Beer-Sheva Isr 0-2 1-3
Hamrun Spartans Mlt Levski Sofia Bul 0-1 2-1
Penalty shootout: Levski Sofia - Hamrun Spartans 1 - 4
Cukaricki Belgrade Srb FC Twente Enschede Ned 1-3 1-4
 
Zorya Luhansk Ukr Universitatea Craiova Rom 1-0 0-3
FC Vaduz Lie Konyaspor Tur 1-1 4-2
Sepsi OSK Rom Djurgårdens IF Swe 1-3 1-3
FC Fehérvár Hun Petrocub Hîncesti Mol 5-0 2-1
Slavia Praha Cze Panathinaikos Gre 2-0 1-1
 
Vikingur Reykjavik Isl Lech Poznan Pol 1-0 1-4
RFS Riga Lat Hibernians FC Mlt 1-1 3-1
FC Ballkani Kos KI Klaksvik Far 3-2 1-2
Penalty shootout: KI Klaksvik - FC Ballkani 3 - 4
 
Zrinjski Mostar Bos Tobol Kustanai Kaz 1-0 1-1
Shakhtior Saligorsk Bls CFR Cluj Rom 0-0 0-1
 
4th Qualifying or Play-off Round
CSKA Sofia Bul FC Basel Sui 1-0 0-2
Djurgårdens IF Swe APOEL Nicosia Cyp 3-0 2-3
Istanbul Basaksehir Tur Royal Antwerp Bel 1-1 3-1
Fiorentina Ita FC Twente Enschede Ned 2-1 0-0
 
FC Vaduz Lie Rapid Wien Aut 1-1 1-0
Maccabi Tel-Aviv Isr OGC Nice Fra 1-0 0-2
FCSB Rom Viking Stavanger Nor 1-2 3-1
Villarreal Esp Hajduk Split Cro 4-2 2-0
 
Raków Czestochowa Pol Slavia Praha Cze 2-1 0-2
Universitatea Craiova Rom Hapoel Beer-Sheva Isr 1-1 1-1
Penalty shootout: Hapoel Beer-Sheva - Universitatea Craiova 4 - 3
Partizan Belgrade Srb Hamrun Spartans Mlt 4-1 3-3
1.FC Köln Ger FC Fehérvár Hun 1-2 3-0
 
West Ham United Eng Viborg FF Den 3-1 3-0
Young Boys Sui Anderlecht Bel 0-1 1-0
Penalty shootout: Anderlecht - Young Boys 3 - 1
1.FC Slovácko Cze AIK Stockholm Swe 3-0 1-0
Molde FK Nor Wolfsberger AC Aut 0-1 4-0
AZ Alkmaar Ned Gil Vicente Por 4-0 2-1
 
NK Maribor Slo CFR Cluj Rom 0-0 0-1
RFS Riga Lat Linfield Belfast Nir 2-2 1-1
Penalty shootout: Linfield Belfast - RFS Riga 2 - 4
Lech Poznan Pol F91 Dudelange Lux 2-0 1-1
FK Shkupi Mac FC Ballkani Kos 1-2 0-1
Zrinjski Mostar Bos Slovan Bratislava Svk 1-0 1-2
Penalty shootout: Slovan Bratislava - Zrinjski Mostar 6 - 5
 
Group Stage
Hearts FC Sco Istanbul Basaksehir Tur 0-4
Fiorentina Ita RFS Riga Lat 1-1
Istanbul Basaksehir Tur Fiorentina Ita 3-0
RFS Riga Lat Hearts FC Sco 0-2
RFS Riga Lat Istanbul Basaksehir Tur
Hearts FC Sco Fiorentina Ita
 
Anderlecht Bel Silkeborg IF Den 1-0
West Ham United Eng FCSB Rom 3-1
Silkeborg IF Den West Ham United Eng 2-3
FCSB Rom Anderlecht Bel 0-0
Silkeborg IF Den FCSB Rom
Anderlecht Bel West Ham United Eng
 
Villarreal Esp Lech Poznan Pol 4-3
Austria Wien Aut Hapoel Beer-Sheva Isr 0-0
Lech Poznan Pol Austria Wien Aut 4-1
Hapoel Beer-Sheva Isr Villarreal Esp 1-2
Lech Poznan Pol Hapoel Beer-Sheva Isr
Villarreal Esp Austria Wien Aut
 
1.FC Slovácko Cze Partizan Belgrade Srb 3-3
OGC Nice Fra 1.FC Köln Ger 1-1
Partizan Belgrade Srb OGC Nice Fra 1-1
1.FC Köln Ger 1.FC Slovácko Cze 4-2
1.FC Köln Ger Partizan Belgrade Srb
1.FC Slovácko Cze OGC Nice Fra
 
FC Vaduz Lie Apollon Limassol Cyp 0-0
SC Dnipro-1 Ukr AZ Alkmaar Ned 0-1
Apollon Limassol Cyp SC Dnipro-1 Ukr 1-3
AZ Alkmaar Ned FC Vaduz Lie 4-1
AZ Alkmaar Ned Apollon Limassol Cyp
SC Dnipro-1 Ukr FC Vaduz Lie
 
Molde FK Nor AA Gent Bel 0-0
Shamrock Rovers Irl Djurgårdens IF Swe 0-0
AA Gent Bel Shamrock Rovers Irl 3-0
Djurgårdens IF Swe Molde FK Nor 3-2
AA Gent Bel Djurgårdens IF Swe
Molde FK Nor Shamrock Rovers Irl
 
FC Ballkani Kos CFR Cluj Rom 1-1
Sivasspor Tur Slavia Praha Cze 1-1
CFR Cluj Rom Sivasspor Tur 0-1
Slavia Praha Cze FC Ballkani Kos 3-2
Slavia Praha Cze CFR Cluj Rom
Sivasspor Tur FC Ballkani Kos
 
FC Basel Sui Pyunik Yerevan Arm 3-1
Slovan Bratislava Svk Zalgiris Vilnius Lit 0-0
Pyunik Yerevan Arm Slovan Bratislava Svk 2-0
Zalgiris Vilnius Lit FC Basel Sui 0-1
Pyunik Yerevan Arm Zalgiris Vilnius Lit
FC Basel Sui Slovan Bratislava Svk

Bert Kassies
bert@kassiesa.net